Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefja e Zyrës së SHBA-ve në Prishtinë, Tina Kaidanova ka thënë sot pas takimeve të ndara me deputetë dhe përfaqësues politik kosovarë se incidentet, si ai i fundjavës së kaluar në Mitrovicë, nuk do të ndikojnë në procesin negociues.
Ajo lavdëroi reagimet e shpejta në përpjekje të ndriçimit të rastit dhe reagimet politike kundër akteve të dhunës.
Ndërkaq komandanti aktual i KFOR-it, Juzeppe Valoto duke iu referuar Mitrovicës dhe gjendjes në pjesën veriore të Kosovës, tha se atje ka një problem politik që kerkon zgjidhje politike dhe jo ushtarake.
XS
SM
MD
LG