Ndërlidhjet

KANDAHAR


Dy civilë janë vrarë dhe një tjetër është plagosur në Kandahar të Afganistanit si pasojë e një sulmi vetvrasës që kishte si cak autokolonën e trupave të NATO-s. Një sulm i ngjashëm ndodhi në Kabul, por ushtarët e forcës ndërkombëtare nuk kanë pësuar nga sulmet në fjalë.
XS
SM
MD
LG