Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i Jashtëm i Serbisë Vuk Drashkoviq është takuar sot me ekipin e ekspertëve të UNOSEK-ut, që udhëhiqet nga përfaqësuesi i Bashkimit Evropian Stephan Lehne dhe zëvendësi i tij Aleks Ditman.
Para takimit, ekipi i ekspertëve nga zyra e Marti Ahtisaarit bisedoi me anëtarët e ekipit negociator të Serbisë lidhur me çështjet ekonomike dhe vazhdimin e negociatave të Vjenës për të ardhmen e Kosovës.
XS
SM
MD
LG