Ndërlidhjet

UASHINGTON


Tërheqja e parakohshme e trupave amerikane nga Iraku do t'u jepte krahë ekstremistëve, deklaroi sekretarja amerikane e shtetit Condoleezza Rice gjatë një takimi me veteranët amerikanë të luftës në shtetin e Utah. Rice tha se një tërheqje amerikane do t'u dërgonte mesazhe reformistëve në Lindjen e Mesme se ata nuk mund të besojnë dhe të mbështeten tek Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG