Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia këmbëngul në qasje të njëjtë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës dhe konflikteve tjera "të ngrira", ka thënë zëvendës Ministri i Jashtëm, Vladimir Titov.
"Është tejet e rëndësishme që të shmanget situata, në të cilën një qasje do të përdorej për çështjen e Kosovës, ndërsa qasje tjetër për konfliktet në rajonet tjera", ka thënë Titov, duke iu referuar Osetisë jugore dhe Abkhazisë që ndodhen në Gjeorgji.
XS
SM
MD
LG