Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ushtria izraelite deklaroi se i ka dorëzuar trupave të Kombeve të Bashkuara dhe forcave libaneze më shumë se dy të tretën e territorit të pushtuar më parë në jug të Libanit. Ushtria nuk ka dhënë detaje për numrin e ushtarëve izraelitë që kanë mbetur në pjesën jugore të lumit Litani. Trupat izraelite kishin pushtuar zonën e sigurisë në Liban gjatë luftimeve 34 ditëshe në mes të Izraelit dhe Hezbollahut.
XS
SM
MD
LG