Ndërlidhjet

STOKHOLM


Kryeministri libanez Fuad Siniora, tha se qeveria e tij është duke e shqyrtuar mundësinë e shkëmbimit të të burgosurve me qeverinë e Izraelit, por shtoi se "përderisa Izraeli vendos bllokada ajrore dhe detare, përpjekjet për riparimin e Libanit do të shkatrrohen". Siniora i bëri këto komente në konferencën e donatorëve për Libanin, që mbahet në Stokholm.
Konferenca, e cila filloi sot, ka për qëllim grumbullimin e rreth 500 milion dollarëve për riparimin e dëmeve të shkaktuara nga luftimet në Liban.
XS
SM
MD
LG