Ndërlidhjet

STOKHOLM


Donatorët ndërkombëtarë ofruan sot rreth 1 miliard dollarë ndihma për sanimin e dëmeve në Liban, pas luftimeve 34 ditëshe në këtë vend. Kështu u bë e ditur sot në konferencën ndërkombëtare me donatorë për Libanin që po mbahet në Stokholm. Libani zyrtar ndërkaq deklaroi se Izraeli dhe Hezbollahu kanë shkaktuar dëme që kapin vlerën e miliarda dollarëve, duke lënë pothuaj të shkatërruar tërë ekonominë dhe infrastrukturën e vendit.
XS
SM
MD
LG