Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryengritësit irakienë kane vrarë sot të paku 15 njerëz si dhe kanë sulmuar një konvojë diplomatësh britanik. Vala e fundit e dhunës në Irak ka lënë rreth 200 të vrarë që nga e diela.
Ndërkohë, Iraku po merr hapa të rëndësishëm drejt marrjes së komandës së operacioneve ushtarake nga forcat e koalicionit.
XS
SM
MD
LG