Ndërlidhjet

RABAT


Zyrtarë marokenë, njoftuan sot për arrestimin e 56 personave që supozohet të kenë lidhje me një rrjet të militantëve islamikë, të cilët kishin planifikuar sulme kunder qeverisë.
Sipas qeverisë, ky grup kishte planifikuar sulme shumë më të mëdha se sa ato në Kazablankë në maj të vitit 2003 që lanë 45 të vrarë. Cak i sulmeve të këtij grupi ishin, ministria e drejtësisë, bazat ushtarake, dhe hotelet në të cilat gjendeshin ministrat apo diplomatë të huaj.
XS
SM
MD
LG