Ndërlidhjet

KABUL


Një ushtarë britanik është vrarë dhe një tjetër është plagosur rëndë gjatë luftimeve që u zhvilluan sot në jug të Afganistanit. Kështu u bë e ditur në një komunikatë të lëshuar nga zyrtarë të NATO-së në Afganistan. Më tej theksohet se militantët kishin sulmuar pjesëtarët e ushtrisë Britanike në provincën Helmand ku janë të vendosur rreth 4 mijë trupa britanike.
XS
SM
MD
LG