Ndërlidhjet

KANDAHAR


Është rrëzuar sot në Afganistanin jugor një aeroplan i NATO-së, ndërsa shkaqet nuk dihen ende, e as të dhënat për numrin e personave që ishin brenda. Në zhvillime të tjera, katër policë afganë dhe tre militantë të dyshuar janë vrarë sot në provincën Nimroz në jug-perendim të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG