Ndërlidhjet

NAXHAF


Kryeministri irakian Nuri Kamil Al Maliki po qëndron sot për një vizitë në qytetin e Naxhafit ku do të takohet me klerikun më me ndikim në vend, Ajatollah Ali Al Sistani, me të cilin do të bisedojë rreth çështjes së sigurisë. Ky takim ndodh pas sulmit ndaj pelegrinëve nga Pakistani dhe India, me ç'rast u vranë 14 në udhëtimin drejt qytetit të shenjtë shiit Qerbela.
XS
SM
MD
LG