Ndërlidhjet

KANDAHAR


Ofenziva e përbashkët ajrore dhe tokësore e forcave të NATO-s dhe atyre afgane ka rezultuar me "dëme të rënda" për talibanët në Afganistanin jugor.
Zëdhënësi i NATO-s, majori Scott Lundy tha se në operacionet e filluara dje nuk ka patur asnjë viktimë nga radhët e aleancës.
XS
SM
MD
LG