Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë tha se videoincizimi, në të cilin pretendohet se është njeriu i dytë i Al Kaidës Ayman al-Zawahri dhe një shtetas amerikan, që u bëjnë thirrje amerikanëve të konvertohen në Islam, e pasqyron pikëpamjen e shtrembëruar të terroristëve për Islamin. Zdhënësja Christie Parell tha se videoja do të rishikohet dhe do të provohet vërtetësia.
Al-Zawahri dhe amerikani nuk paraqiten bashkë në videon 48-minutëshe. Amerikani, i njohur si Adam Yehiye Gadahn, kërkohet nga FBI-ja për aktivitete terroriste.
XS
SM
MD
LG