Ndërlidhjet

MOSKË


Ultranacionalistët e djathtë dhe banorët e një qyteti rus janë përleshur me policinë dhe kanë shkatërruar një restorant. Mijëra njerëzit u tubuan të shtunën në qendër të qytetit Kondopoga, rreth 100 km në veri të Moskës, dhe kërkuan që policia t'i dëbojë çeçenët dhe njerëzit nga Kaukazi verior.
Incidenti ndodhi disa ditë pas vdekjes së dy rusëve si pasojë e përleshjes së disa rusëve dhe çeçenëve në një restorant, pronë e çeçenëve.
XS
SM
MD
LG