Ndërlidhjet

BANJALLUKË


Ish zyrtari i lartë i policisë serbe të Bosnjës, Stevan Todoroviq, që ishte i dënuar nga Tribunali i Hagës për krime të Luftës, u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Bosnjën veriore. Policia njoftoi se dje, zoti Todoroviq ishte gjetur me një të shtënë në kokë dhe me revole në duart e tij në qytetin Shamac. Vitin e kaluar ai ishte liruar nga burgu pasi i kishte kryer dy të tretat e dënimit 10 vjeçar dhe kishte paralajmëruar se do të dëshmonte në rastet e tjera të krimeve të luftës.
XS
SM
MD
LG