Ndërlidhjet

KABUL


Talebanët kanë sulmuar gjatë natës një qytet në rajonin e Helmandit ku për pasojë kanë humbur jetën 16 militantë dhe tre policë.
Një ushtar britanik është vrarë gjatë ditës nga një sulm me bombë, derisa një ushtar kanadez ka humbur jetën si pasojë e një goditje të gabuar nga aeroplanët mbikqyrës të NATO-s.
XS
SM
MD
LG