Ndërlidhjet

KANBERRA


Australia do të rrisë praninë ushtarake në Irak me 38 trupa dhe katër automjete ushtarake, ka bërë të ditur ministri australian i mbrojtjes. Aktualisht Australia ka 480 ushtarë në Irak.
XS
SM
MD
LG