Ndërlidhjet

SIDNEJ


Mbipesha është shtuar në përmasa epidemike në botë, derisa 1.5 miliardë njerëz në gjithë globin vuajnë prej saj, duke rrezikuar shtim të ndjeshëm të personave që vuajnë nga diabeti dhe zemra.
Në Sidnej të Australisë është hapur kongresi ndërkombëtar rreth mbipeshës, nga ku dhe bëhen të ditura informacionet e mësipërme.
XS
SM
MD
LG