Ndërlidhjet

KABUL


Të paktën 16 militantë dhe 3 policë e humbën jetën gjatë sulmit të mbrëmshëm të talibanëve në një qytet në rajonin Helmand.
Komandanti i forcave të NATO-s në Afganistan, gjeneral lejtnant David Richards, e shfaqi bindjen se më shumë se 200 talibanë janë vrarë prej fillimit të operacionit të shtunën më 2 shtator.
Ndërkohë, një ushtar britanik sot humbi jetën nga një sulm me bombë, ndërsa një ushtar kanadez ka vdekur si pasojë e një goditje të gabuar nga aeroplanët mbikqyrës të NATO-s.
XS
SM
MD
LG