Ndërlidhjet

PRISHTINË


Komandanti i ri i forcave paqeruajtëse në Kosovë, gjenerali gjerman Roland Kather, u ka kërkuar sot udhëheqësve kosovarë përkrahjen e institucioneve të Kosovës në angazhimet e tij dhe trupave të KFOR-it për një ambient paqësor dhe të sigurtë për të gjithë.
Këto komente gjenerali Kather i bëri pas takimit me presidentin e Kosovës Fatmir Sejdiu dhe kryetarin e Kuvendit Kolë Berisha.
Presidenti Sejdiu tha se institucionet e Kosovës kanë besim të plotë në punën e gjeneralit Kather.
Gjenerali Kather e mori komandën e KFOR-it më 1 shtator të këtij viti, duke e trashëguar gjeneralin italian Giuseppe Valotto.
XS
SM
MD
LG