Ndërlidhjet

BEOGRAD


Aktivistja për të drejtat e njeriut Natasha Kandiq e ka akuzuar qeverinë e Serbisë se nxit armiqësi kundër saj, dhe tha se dikush është përpjekur ta frikësojë pasi kishte marrë pjesë në një debat të nxehtë televiziv për Kosovën.
Drejtoresha e Fondit për të Drejtën Humanitare tha se kishte dëgjuar dy të shtëna pasi qe larguar nga televizioni B92 të shtunën në mbrëmje, ku i kishte shprehur pikëpamjet e saj për negociatat aktuale mbi statusin e Kosovës.
Gjatë emisionit, dy pjesëmarrës në debatin dhe dhjetra dëgjues e akuzuan Kandiq për qëndrim anti-serb lidhur me çështjen e Kosovës.
Kandiq, e cila më parë ka marrë letra kërcënuese, e akuzoi qeverinë për "nxitje të armiqësive" kundër saj.
XS
SM
MD
LG