Ndërlidhjet

SIDNEJ


Mbipesha është shtuar në përmasa epidemike në botë, derisa 1.5 miliardë njerëz në gjithë globin vuajnë prej saj, duke rrezikuar shtim të ndjeshëm të personave që vuajnë nga diabeti dhe zemra. Të dhënat u bënë të ditura në kongresin ndërkombëtar rreth mbipeshës në Sidnej të Australisë.
XS
SM
MD
LG