Ndërlidhjet

PRISHTINË


Negociatorët ndërkombëtarë shpresojnë se në takimet e kësaj jave në Vjenë, delegacionet e Kosovës dhe të Serbisë do të sjellin me vete qëndrime konstruktive për çështjet teknike. Hua Jiang, zëdhënëse e të dërguarit të posaqëm të Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Martti Ahtisaari, deklaroi për radion Evropa e Lirë se pritet që gjatë bisedimeve të kësaj jave të zvogëlohen dallimet në qëndrimet e të dy palëve.
XS
SM
MD
LG