Ndërlidhjet

KABUL


NATO është duke vazhduar një ofenzivë të gjërë në pjesën jugore të Afganistanit me qëllim të ndjekjes së militantëve talibanë nga kjo pjesë. Në këtë operacion janë përfshirë qindra ushtarë të NATO-së dhe forcave afgane. Ndërkaq, operacioni i nisur dy ditë më parë, ka lënë të vrarë më shumë se 200 talibanë ndërsa rreth 80 të tjerë janë arrestuar.
XS
SM
MD
LG