Ndërlidhjet

MOSKË


Hetuesit rus kanë fajësuar kriminelët për nxitjen e sulmeve etnike, kohëve të fundit në pjesën veriperendimore të Rusisë.Shqetësimet e dy ditëve të fundit në Kondopoga, në rajonin e Karelias,u shtuan pasi dy veta u vranë, dhe disa të tjerë u plagosën gjatë përleshjeve mes rusëve dhe çeçenëve.
Me këtë rast më shumë se 100 veta janë arrestuar, dhe sipas zyrtarëve të sigurisë situata është nën kontroll.
XS
SM
MD
LG