Ndërlidhjet

GJENEVË


Franca ka paraqitur kandidaturën e Bernard Kushnerit, i cili ka shërbyer si shef i UNMIK-ut në Kosovë për postin e kreut të Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Kushner, mjek në profesion, ka mbajtuar disa herë postin e minisitrit të shëndetësisë në Francë dhe është një nga themeluesit e organziatës humanitare Mjekët pa Kufij.
XS
SM
MD
LG