Ndërlidhjet

GJENEVË


Franca ka propozuar ish kryeadministratorin e Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Bernard Kushner për postin e kreut të Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Kushner, mjek në profesion, ka mbajtuar disa herë postin e ministrit të shëndetësisë në Francë dhe është një nga themeluesit e organziatës humanitare "Mjekët pa Kufij".
XS
SM
MD
LG