Ndërlidhjet

VJENË


"UNOSEK-u është i gatshëm që nesër të vazhdojë me takimin ndërmjet delegacioneve të Prishtinës dhe Beogradit lidhur me decentralizimin e pushtetit në Kosovë". Kështu bëri të ditur sot Hua Jiang, zëdhënëse e zyrës së të dërguarit të OKB-së për statusin e Kosovës Marti Ahtisari. "Çështjet në të cilat do të jemi të fokusuar në takimin e nesërm janë, financimi i komunave dhe numri i komunave të reja, përfshirë këtu edhe Mitrovicën", ka thënë Jiang.
XS
SM
MD
LG