Ndërlidhjet

JERUSALEM


Nga zyra e kryeministrit izraelit Ehud Olmert sot është bërë e ditur se, nesër Izraeli do të largojë bllokadat ajrore dhe detare të vendosura ndaj Libanit. Sipas zyrës së kryeministrit Olmert, janë trupat e forcës ndërkombëtare ato që do ti zëvendësojnë trupat izraelite në portet detare libaneze si dhe në aeroporte. Izraeli i kishte vendosur bllokada ajrore dhe detare Libanit pasi kishte ndërmarë fushatën ushtarake ndaj Hezbollahut më 12 korrik.
XS
SM
MD
LG