Ndërlidhjet

KABUL


Të paktën 10 njerëz raportohet të jenë vrarë kur një sulmues vetëvrasës hodhi në erë automjetin me sasi të madhe eksplozivi afër ambasadës amerikane në kryeqytetin afgan Kabul.
Ushtria amerikane tha se në sulmin kanë vdekur dy ushtarë amerikanë dhe janë plagosur dy të tjerë.
XS
SM
MD
LG