Ndërlidhjet

BERLIN


Nënsekretari amerikan i Shtetit Nicholas Burns tha se Këshilli i Sigurimit javën tjetër duhet të fillojë hartimin e rezolutës për t'i vendosur sanksione Iranit.
Burns tha se pas bisedave telefonike që të hënën dhe të martën zhvilluan përfaqësuesit e fuqive botërore, çështja duhet të dalë në Këshillin e Sigurimit.
XS
SM
MD
LG