Ndërlidhjet

VARSHAVË


Kryekomandanti i operacioneve të NATO-s, gjenerali James Jones do t'u bëjë thirrje ministrave të Mbrojtjes të NATO-s në takimin e sotëm në Varshavë, që të dërgojnë më shumë trupa në Afganistan.
Johnes tha dje se ai do të dëshironte edhe 2.000 deri 2.500 trupa shtesë të aleancës.
Trupat britanike, kanadeze dhe holandeze tashmë janë përfshirë në luftimet kundër guerilëve talibanë në jug të vendit.
XS
SM
MD
LG