Ndërlidhjet

QUETTA/PAKISTAN


Një bombë e fuqishme ka shpërthyer afër një stacioni autobusësh në jugperëndim të Pakistanit, duke lënë të vrarë të paktën 4 njerëz, dhe plagosur 13 të tjerë.
Policia tha se sulmi ka ndodhur në Barkhan, qytet rreth 300 km në veri të Quetta.
XS
SM
MD
LG