Ndërlidhjet

BEJRUT


Komandanti i forcave paqëruajtëse në Liban, gjenerali Alain Pellegrini, tha se sipas disa informatave, Izraeli tashmë i ka hequr të gjitha bllokadat e vendosura në Liban. Kombet e Bashkuara njoftuan se bllokadat e Izraelit, do të zëvendësohen me forcat ndërkombëtare. Izraeli ka filluar dje me heqjen e bllokadave 8-javëshe nga toka, deti dhe ajri në Liban. Bllokadat u imponuan në fillim të luftës për të parandaluar Hezbollahun të furnizohet me armë.
XS
SM
MD
LG