Ndërlidhjet

UASHINGTON


"Ndarja e Irakut në tri pjesë atë Kurde, Shiite dhe Sunnite, me një qeveri në Bagdad, do të ishte gabim". Kështu vlerësoi presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush. Duke folur për mediat amerikane, Bush shtoi se "irakianët nuk kanë votuar për ndarje kur kanë miratuar kushtetutën dhe qeverinë".
XS
SM
MD
LG