Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit Ehud Olmert është shprehur i gatshëm ta takojë presidentin e autoritetet palestinez Mahmud Abas. Olmert këto komente i bëri gjatë një konference në Jerusalem pas takimit që pati me kryeministrin britanik Tony Blair. Lideri izraelit tha se dëshiron progres me palestinezët në çështjet më të rëndësishme.
Kryeministri britanik Tony Blair, gjatë qëndrimit në Lindje të Mesme, do të takojë liderin palestinez Mahmud Abas si dhe familjet e ushtarëve izraelitë të rrëmbyer nga militantë të Hezbollahut.
XS
SM
MD
LG