Ndërlidhjet

KANDAHAR


Forcat e NATO-s dhe të Afganistanit kanë vrarë 94 luftëtarë talibanë në sulmet ajrore dhe tokësore në Afganistanin jugor, ka njoftuar sot aleanca veriatlantike. Nga ofensiva e NATO-s, që filloi më 2 shtator, sipas aleancës, u vranë së paku 420 pjesëtarë talibanë. Një zëdhënës i talibanëve i ka kundërshtuar këto shifra.
XS
SM
MD
LG