Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani thotë se nuk do të pranoj kurrfarë parakushti për bisedime për programin e tij bërthamor. Në këtë mënyrë u hodhë poshtë idea se ky vend do ta pranonte ta suspendoj punën atomike. Në konferencën e sotme për shtyp në Teheran, zëdhënësi i ministrisë së jashtme, Hamid Reza Asefi tha se "suspendimi është çështje e së kaluarës dhe se nuk mund të kthehemi atje".
XS
SM
MD
LG