Ndërlidhjet

BEOGRAD


Të shtënat gjatë zgjedhjeve lokale në jug të Serbisë kanë lënë të vdekur një kandidat për zgjedhjet.
Raportohet se persona të armatosur kanë hapur zjarr në qytetin Novi Pazar, në rajonin e Sanxhakut, me ç'rast kanë vrarë Ruzhdo Gjuroviq dhe kanë plagosur të vëllanë e tij Sulejman. Fërkimet ndërmjet dy grupeve rivale myslimane çuan në zgjedhje të parakohshme për Kuvendin Komunal.
Presidenti i Serbisë Boris Tadiq u bëri thirrje për qetësi të gjithë udhëheqësve politikë në Sanxhak.
XS
SM
MD
LG