Ndërlidhjet

ABU DABI


Zëvëndëskryeministri i Irakut Berham Saleh tha sot se mbështetja ndërkombëtare është kritike për mbijetesën e vendit të tij, dhe shtoi se siguria e Irakut varet nga pajtimi i grupeve ndërluftuese.
Ai i bëri këto komente në Konferencën Ndërkombëtare për Irakun që mbahet në Emiratet e Bashkuara Arabe.
Ndërkohë zëvendës sekretari i përgjithshëm i KB, Mark Malloch Brown, tha se përpjekjet e mëdha për krijimin e institucioneve fare pak kanë ndikuar në dhunën sektare.
XS
SM
MD
LG