Ndërlidhjet

VJENË


Komunat e reja në Kosovë dhe çështja e Mitrovicës do të jenë në fokus të vazhdimit të bisedimeve ndërmjet delegacioneve të Prishtinës dhe Beogradit në Vjenë që pritet të mbahet më 15 shtator. Sipas UNOSKE-ut, këtë takim do ta udhëheqë zëvendësi i të dërguarit të posaçëm për statusin e Kosovës, Albert Rohan.
XS
SM
MD
LG