Ndërlidhjet

LONDËR


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan ftoi Iranin dhe Sirinë që të punojnë në mënyrë konstruktive me bashkësinë ndërkombëtare për ta kapërcyer izolimin e tyre. Në intervistën për Financial Times, Annan kërkoi nga të dyja vendet që "të marrin përgjegjësi për të ndihmuar në stabilizimin e paqes në Liban dhe për zgjidhjen e problemeve më të gjëra në Lindjen e Mesme".
XS
SM
MD
LG