Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e sigurisë vranë sot së paku 9 talibanë dhe arrestuar 14 të tjerë gjatë disa operacioneve në jug-lindje të Afganistanit. Zyrtarë të sigurisë njoftuan poashtu për arrestimin edhe të 9 personave të cilit dyshohet se kanë planifikuar sulme me bomba vetëvrasëse.
XS
SM
MD
LG