Ndërlidhjet

NJU JORK


Diplomati suedez, Jan Eliason përfundoi sot mandatin e tij të presidentit të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Ai me këtë rast bëri thirrje për aksion global për ta luftuar terrorizmin, për ta zbutur varfërinë dhe për ta shqyrtuar mungesën e dialogut ndërmjet kulturave.
XS
SM
MD
LG