Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ndihmës nënsekretarja amerikane e shtetit, Rosemary di Carlo ka thënë se duhet gjetur një zgjidhje të negociueshme për Kosovën brenda këtij viti. Di Carlo dhe dhe i dërguari i posaçëm i BE-së për statusin e Kosovës Stephan Lehne po qëndrojnë në Kosovë. Mëngjesin e sotëm ata janë takuar me presidentin Fatmir Sejdiu dhe më pas edhe me anëtarët e ekipit negociues.
XS
SM
MD
LG