Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara i kanë vlerësuar si të pavërteta informacionet se Irani ka ofruar pezullimin e përkohshëm të programeve që synojnë pasurimin e uraniumit në mënyrë që t'i hapë rrugë bisedimeve me bashkësinë ndërkombëtare dhe të mënjanojë vendosjen e sanksioneve.
Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit tha se nuk ka asnjë informacion për ndryshimin e qëndrimit të Iranit.
XS
SM
MD
LG