Ndërlidhjet

MOSKË


"Bashkësia Ndërkombëtare do duhej të aplikonte standarde të njejta për Osetinë Veriore dhe rajonin e shkëputur të Gjeorgjisë, Abkhazinë, sikurse që po i aplikon në Kosovë". Kështu thuhet në komunikatën e presidentit rus Vladimir Putin, të lëshuar sot nga Kremlini. Më tej thuhet se "Rusia do të përdorë të drejtën e vetos në Këshillin e Sigurmit të OKB-së, nëse nuk pajtohet me zgjidhjen përfundimtare të statusit të Kosovës".
XS
SM
MD
LG