Ndërlidhjet

KABUL


Sipas NATO-së, që nga janari i këtij viti 173 veta janë vrarë nga bombat vetëvrasëse në Afganistan. Zëdhënësi i NATO-së, majori Luke Knitting tha se 151 nga këto viktima kanë qenë civilë afganë ndërsa të tjerët kanë qenë pjesëtarë të NATO-së, forcave të koalicionit apo zyrtarë afgan.
Ndërsa, nga zhvillimet e fundit, njoftohet për vrasjen e disa personave në luftimet që po zhvillohen në pjesë të ndryshme të Afganistanit ndërmjet forcave të sigurisë dhe talibanëve.
XS
SM
MD
LG